Szkoła Językowa SMILE jest Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym Pearson English International Certificate (PEIC).

SMILE to także Centrum Egzaminacyjne Pearson!
https://www.smile-center.pl/wp-content/uploads/2024/04/Pearson_logo.png

Co to oznacza?

Możesz zdobyć u nas MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT potwierdzający znajomość języka angielskiego ogólnego na różnych poziomach zaawansowania (od A1 do C2).

 

Kto może podejść do egzaminu?

Młodzież i dorośli. Każda osoba, która ukończyła 14 r.ż. i pragnie uzyskania rzetelnego i honorowanego potwierdzenia swoich kompetencji językowych.

 

Przez kogo i gdzie egzamin PEIC jest uznawany?

 • Przez Ministerstwo Edukacji i Nauki jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego
 • Przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy organizacji aplikacji dyplomatyczno-konsularnej.
 • przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w procesie rekrutacji do służby cywilnej
 • przez wiele uczelni wyższych, również w ramach zwolnienia z egzaminu doktoranckiego z języka obcego.
 • przez wiele szkół ponadpodstawowych (szczególnie w przypadku liceów dwujęzycznych)
 • przez firmy, miejsca pracy, korporacje wymagające potwierdzenia kompetencji językowych
 • w organizacjach na terenie całego świata!

 

W jakiej formule odbywa się egzamin?

W SMILE przeprowadzamy egzamin w formule COMPUTER-BASED.

Co ci to daje?

 • Możesz podejść do egzaminu, w każdej porze roku, w dowolnym terminie i o dowolnej godzinie. Nie jak w przypadku egzaminów papierowych, które odbywają się tylko kilka razy do roku.
 • Możesz podejść do egzaminu w komfortowej dla Ciebie przestrzeni, dopasowując każdy zewnętrzny element egzaminu do swoich potrzeb. Zatem możesz wykupić u nas egzamin – mieszkając nawet na drugim końcu świata!
 • Możesz wcześniej podejść do egzaminu próbnego – Readiness, który jest świetnym odzwierciedleniem tego jak wygląda egzamin, oraz rzetelną oceną przygotowania do egzaminu PEIC.

 

Jak wygląda egzamin?

 • Cześć 1 – Słuchanie i mówienie (czas trwania: od 40 do 55 minut) – czytanie na głos, opis obrazka, powtarzanie ze słuchu, rozumienie rozmowy, rozumienie tekstu mówionego, słuchanie z czytaniem, słuchanie z pisaniem.
 • Część 2 – Czytanie i pisanie (czas trwania: od 40 do 55 minut) – wybór obrazka (poziomy A1- A2), krótkie odpowiedzi na pytania (poziomy B1-C2), wybór słowa lub frazy, czytanie z pisaniem z pamięci, krótka wypowiedź pisemna.

 

Czym dokładniej jest wspomniany egzamin Readiness?

Readiness Test to wygodny i szybki test online, który określa gotowość kandydata na certyfikowany egzamin językowy. Test identyfikuje obszary wiedzy i umiejętności wymagające dalszego rozwoju i sugeruje dalsze kroki.

Readiness Test przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. Zdawany jest online, w szkole lub w domu, a jego ukończenie zajmuje do 60 minut.

Readiness Test sprawdza cztery umiejętności językowe – słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie – pod kątem wymagań egzaminów certyfikowanych, takich jak Pearson English International Certificate.

Dostępny jest na poziomach A2, B1, B2 oraz C1.

Po teście kursant otrzymuje szczegółowe raporty końcowe – indywidualne oraz grupowe – informują o egzaminacyjnej gotowości kandydatów, osobno dla każdej z umiejętności, według wskaźników: Ready / Potentially Ready / Not Ready. Dostarczają także opisowe podsumowanie posiadanych umiejętności oraz rekomendacje dalszej pracy (w oparciu o kursy Pearson), niezbędnej w celu uzupełnienia braków w wiedzy.

Test Readiness jest świetną opcją aby zweryfikować swoją gotowość do egzaminu, sprawdzić swoje umiejętności w warunkach egzaminacyjnych oraz otrzymać rzetelne wskazówki.

Join us!

WOW!
Przyjazna i pozytywna atmosfera to znak rozpoznawczy Szkoły Językowej SMILE. W połączeniu z profesjonalizmem lektorów sprawia ze nauka jest przyjemna i efektywna. Mam wrażenie, ze to właśnie atmosfera robi ogromną różnicę w przyswajaniu nowej wiedzy i przełamywaniu bariery językowej.
Łukasz Giruć
Polecam naukę w tej szkole językowej. Spotkasz tam wykwalifikowaną kadrę pod względem pedagogicznym i językowym. Indywidualne podejście do każdego ucznia. Ludzkie podejście pełne empatii i zainteresowania.
Sandra Suchowska
SMILE to najbardziej profesjonalna szkoła językowa z jaką kiedykolwiek miałam do czynienia. Więc jeśli zastanawiasz się gdzie Twoje dziecko bądź Ty możesz uczyć się języka obcego, wybierz SMILE! Gorąco polecam!!!
Anna Kornas
Moje dziecko faktycznie uczy się komunikacji w języku obcym. W SMILE'u nie doświadczycie biernej nauki języka "w ławce". Jestem zawsze poinformowana o efektach edukacji mojego dziecka jak również problemach jakie napotyka. Cała kadra to bardzo życzliwi i sympatyczni ludzie!
Sonia Lach-Kowalska
Świetna szkoła- a fajną szkołę tworzą fajni ludzie. Korzystamy, uwielbiamy i serdecznie Wam polecam. Absolutne zaangażowanie, niespotykana pasja i taka profeska, że hej! Nasz syn przez ponad dwa lata jest ciagle zachwycony- to jest najlepsza opinia!
Basia Bujara-Kania
SMILE to szkoła idąca z duchem czasu. Wspiera innowacyjne rozwiązania i metody nauczania oraz samokontroli, które pozwalają być im najlepszymi w okolicy! Uczą tak żeby mówić, nie bać się języka, a przy tym nie zauważyć, że się uczysz!
Rodzina Rau
Świetna atmosfera, fachowa kadra...dzieci rozwijają się językowo i chętnie uczęszczają na zajęcia
Jacek Kafka
See you!
POROZMAWIAJMY

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Masz pytania albo chcesz zapisać się na zajęcia? Zadzwoń lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
info@smile-center.pl
+48 514 810 411
It's okey to ask!

Sprawdź opinie o naszej szkole w Tarnowskich Górach w mediach społecznościowych